Angelina
Znamení

Znamení Kozoroha

Pokud hledáte nejvážnější a nejdůvěryhodnější osobu z celého horoskopu, stojí před Vámi. Na kozoroha se můžete vždycky spolehnout. Tito lidé obvykle stojí s nohama pevně na zemi, jsou velcí dříči, kteří dokáží zatnout zuby, když je potřeba, dovedou se i uskromnit, jen aby dosáhli svého vytyčeného cíle.

 

Co vystihuje kozorohy

Téhle jejich zarputilosti je ve světě potřeba. Jsou to totiž právě oni, kdo tvoří páteř každé společnosti. Kozorozi jsou průkopníci i skvělí manažeři, respektují vedení a potrpí si na dodržování přísných pravidel. I přes své vysoké nároky jsou však spravedliví. Velmi jim záleží na tom, co si o nich lidé myslí.

hvězdné znamení kozorohaTihle zrozenci Saturna se řadí k tradičním konzervativcům, kteří mají sklon vidět svět černobíle. Ano, sklon k pesimismu a depresím je jejich velkou negativní stránkou, a proto by měli kozorozi strávit dlouho hodin v meditaci, aby nasbírali síly a dostali pod kontrolu své poněkud chmurné emoce. Pro jejich věčnou nespokojenost to však nemusí být vždy snadné.

To ale neznamená, že jsou to nějací bručouni, naopak, překvapivě jsou lidé tohoto znamení velice vtipní, veselí, příjemní a občas až přespříliš prostořecí. Rádi debatují, aby mohli svému okolí předvést svou chytrost a své protivníky dostali do pasti svou logikou. Kozorozi sice nemají přehršle přátel, ale nevadí jim to, jsou vděčni za těch několik skutečně dobrých, k nimž jsou velmi loajální. Pozor však, není radno je mít za nepřátele!

Kozorozi v lásce

Kozorozi jsou v lásce opatrní. Láska na první pohled se jich netýká. Raději svůj vztah postupně rozvíjejí. Dlouho bojují s nedůvěřivostí. Když už se však zamilují, stanou se věrnými partnery na celý život. Bohužel mají sklon být někdy žárliví a sobečtí.

Kozorozi - zdraví

Kozorozi se o sebe starají. Dbají na to, co jí. Většina z nich má dobré stravovací návyky, což pozitivně ovlivňuje jejich zdraví. Možná i proto se většina z nich dožívá vysokého věku. Vyhýbat by se měli alkoholu a tučným potravinám. Jejich slabostí je obyčejné nachlazení a potom především artritida, která je spojena hlavně s koleny. Kozorozi mají větší sklon k zlomeninám. Jejich slabinou jsou tedy především nohy, ale potrápit je mohou i ledvinové kameny, zažívací potíže nebo onemocnění kůže (opary, pásový opar).

Kozoroh ve zkratce

Povaha: zodpovědný, autoritativní, cílevědomý, nedůvěřivý, trpělivý, konzervativní až suchopárný, praktický, diktátorský, vynalézavý, pesimistický, loajální, sobecký, věrný, žárlivý, veselý, nepřející, zásadový, lakomý, disciplinovaný, namyšlený

Barvy: indigová, černá, stříbrná, ultramarínová, tmavě zelená, tmavě hnědá a šedá

Kámen: safír, černá perla, fluorit, černý turmalín, diamant, onyx

Rostliny: bambus, luční kvítí, měsíček

Esenciální vůně: hřebíček

Povolání: Kozoroh se uplatní veskrze v jakémkoliv povolání, ale nejvíce se hodí na pozice bankéře, bankovního úředníka, ekonoma, právníka, statistika, obchodníka s nemovitostmi, developera, politika, státníka, starosty, poslance, politologa, historika, autora historických knih, vojáka, vědce, architekta, konstruktéra, geologa, auditora, inspektora, obchodníka, horníka, řemeslníka, účetní, matematika, archiváře, pracovníka muzea, fyzioterapeuta, zubaře, chiropraktika, ortopeda, archeologa, kameníka, stavitele, sochaře, úředníka, pracovníka pojišťovny nebo makléře.

Čím si kozoroha nakloníte?

Pokud chcete u kozoroha zabodovat, buďte dochvilní, připraveni na vše, mluvte o svých úspěších, schopnostech, vzdělání a zásluhách. Splňte vše, co mu slíbíte. Nepospíchejte na ně. Respektujte dané podmínky a vše nové mu předkládejte pozvolna a nejlépe po malých dávkách.

Osobnosti narození ve znamení Kozoroha

Igor Chmela 2. 1. 1971

Jana Kirchner 29. 12. 1978

Táňa Kuchařová 23. 12. 1987

Tomáš Töpfer 10. 1. 1951

Jakub Vágner 24. 12. 1981

 

 

Semináře


Dárek

Dárkové poukazy

Chcete jedinečný dárek pro své blízké? Kupte si dárkový kupon


Dárek

Záruka Vaší spokojenosti

Pokud nebudete spokojeni s mými službami, vrátím Vám peníze.

Líbil se Vám můj článek? Sdílejte ho s ostatními